Praha - česká televize a procházka

11. dubna 2015 v 15:40 | Margaret Frank
Čas! Včera jsem byla se školou v Praze na exkurzi. Vstala jsem v šest ráno a všechno jsem normálně stíhala. Nachystala jsem se a vyjela jsem s autem okolo 6:50, jelikož jsme jeli v 7:00. Seděla jsem vedle své nejlepší kamarádky Lucky (littleme10.blogspot.cz // little-sunfloer.blog.cz) a zamnou seděla moje druhá nejlepší kamarádka Lenka a vedle ní Terka. Po hodince cesty (když jsme byli asi za lipovou lázní), jsme se rozhodly že si uděláme tunu selfíček, teda spíše já. Tak trochu jsem lucce zaspamovala tablet mojimi selfíčky, jelikož nemám na mobilu přední kameru.


Měli jsme namířeno přes Hradec Králové až do Prahy do české televize na exkurzi. Museli jsme ještě zastavit na tzv. "čůrací pauzu", protože spousta lidí musela na záchod a já vlastně také. Zastavili jsme ve Vamberku u benzínky. Nejprve jsme obešli celou budovu. Nemohli jsme totiž najít záchod, ale pak jsme zjistili, že je vevnitř nečekaně. U holek byl záchod jenom jeden a jedna holka to nevydržela tak šla na klučicí. (:D) Potom jsme dostali zdarma jídlo, ovoce, sladkosti a pití a bylo to vážně dobrý.
Dojeli jsme do prahy před budovou české televize. (Jeli jsme tam asi 5 hodin) Z venku vypadala docela male než jsme však zjistili, že je větší než se zdá (34 fotbalových hřišť + něco z Ostravy a Brna). Jakmile jsme vešli dovnitř připadala jsem si docela slavně. (Ano až tak :D) Bylo to tam nádherný a moderně zařízený.

Vešli jsme do takového sálu kde nám pouštěli krátké filmy a na konci jsme si mohli vyzkoušet kamery. Bylo to fajn!
Poté jsme prošli pár studií (největší a nejmenší) v jednom se už pracovalo na dekoracích, či rekviztách. Koukali jsme se po pár rekvizitách s dětských pořadů, jako je například Kouzelná školka nebo Planeta Yó.
(dveře z kouzelné školky)
Dokonce jsme i stihli zkoušení "loutkového seriálu" TvMiniUni. Pak se dokonce i natáčalo, ale my jsme to zjistili až pak.
Měli jsme i možnost se podívat na místo, kde se dříve pořádali koncerty, nebo něco takového. Byla to nádhera a hlavně nám vyšlo počasí.
Po exkurzi jsme se šli projít Prahou, ale bylo tam moc turistů, takže jsme měli 20minut na to aby jsme přešli Karlův most. Já jsem osobně včera v Praze byla poprvé, a byla to nádhera (teda pro mě). Pro whoviany to bylo těžké, jelikož všude byly sochy a já jsem vůbec nemrkala. :D

Poté jsme se šli podívat na orloj, proč ne že. Čekala jsem, že bude větší. Podle mě je hezčí orloj v Olomouci. Strašně se mi líbí. Zrovna tam bylo nejvíce lidí. Hlavně tam bylo hodně stánků.


Byl tam dokonce i jeden chlap, který byl oblečený jako mužské přirození. (Nechce se i to psát) Prodával květiny a vybíral peníze na svojí svatbu. Prý, že si bude pbrát svoji ženu v Německu.
Poté jsme jeli metrem, ale největší zážitek byl ten, že jsme potkali youtubery - Madbros. Vycházeli zrovna z metra spolu s Zuzkou. Nestihla jsem je vyfotit. No škoda no, ale nikdy na to nezapomenu! Byl to prostě fajn výlet a exkurze!

Hláška: ,,To doma nemáme." - By me.
Vidláci ve velkoměstě.

Pár fotek je od mé kamarádky Lucky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Limonáda • Blowme.blog.cz Limonáda • Blowme.blog.cz | Web | 11. dubna 2015 v 15:57 | Reagovat

Tak to musel bejt super výlet :))

2 Lucie Uhrová Lucie Uhrová | Web | 11. dubna 2015 v 15:59 | Reagovat

Na té poslední fotce jsem strašně sexy :3

3 Stencee Stencee | Web | 17. dubna 2015 v 19:25 | Reagovat

Vidím, že jste si to parádně užily ! Hned bych jela taky :)) :D

4 Wales Wales | Web | 17. června 2015 v 22:42 | Reagovat

Jednou jsem byli na výletě a tam byli všudě andělé kamení a bratr na mě: ,,Ani nemrkni" :D
Prahu znám celou možná to bude tím ze tam bydlím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama